|
Дата розміщення: 22.05.2014
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Аудиторська фiрма "ПОСЛУГИ АУДИТУ" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
32258060 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
21008, Україна, м.Вiнниця, вул.Корольова,118 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
3117, 26.12.2002 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
А У Д И Т О Р С Ь К И Й В И С Н О В О К
( звiт незалежного аудитора)
щодо фiнансової звiтностi публiчного акцiонерного товариства
«МАЯК» станом на 31.12.2013 року.
Керiвництву та акцiонерам
публiчного акцiонерного товариства
« МАЯК»
Основнi вiдомостi про товариство.
Повне найменування -- публiчне акцiонерне товариство «МАЯК».
Код за ЄДРПОУ -- 14307771;
Мiсцезнаходження -- 21001, м. Вiнниця, вул. Хмельницьке шосе, 145, тел. 51-15-11;
Дата реєстрацiї -- 13 грудня 1994 року виконавчим комiтетом Вiнницької мiської ради, Свiдоцтво про державну реєстрацiю: серiя АОО № 142522;
Статут в новiй редакцiї зареєстровано державним реєстратором Вiнницької мiської ради 23.03.2012року, номер запису 11741050011000504, затверджено рiшенням загальних зборiв акцiонерiв, протокол № 17 вiд 29.04.2011року .
Види дiяльностi за КВЕД - 2010
27.51 Виробництво електричних побутових приладiв;
25.21 Виробництво радiаторiв i котлiв центрального опалення;
46.43 Оптова торгiвля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, вiдтворювання звуку й зображення ;
47.54 Роздрiбна торгiвля побутовими електротоварами в спецiалiзованих магазинах;
28.30 Виробництво машин i устаткування для сiльського та лiсового господарства;
68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна;
Найменування банку, який обслуговує емiтента за поточним рахунком у нацiональнiй валютi та рахунком в iноземнiй валютi: ВФ УкрЕксiмбанк, р/р 26000017410631, МФО 302 429.
Перевiрка проведена шляхом вивчення фiнансової звiтностi , бухгалтерської та iншої
iнформацiї про дiяльнiсть товариства, порiвняння даних, балансової ув’язки розрахункiв
з метою проведення аналiзу роботи товариства, визначення коефiцiєнтiв.
Межа суттєвостi помилки ( невiдповiднiсть даних облiку даним звiтностi) згiдно з Мiжнародним стандартом аудиту №320 «Суттєвiсть в аудитi» встановлено в розмiрi 1,0 тис. грн.
Дана аудиторська перевiрка здiйснена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту:
№ 700 «Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», № 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», № 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора» та Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв ( крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), який подаються до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, затверджених рiшенням комiсiї 29.09.2011р. №1360 та зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 28.11.2011 року за № 1358 / 20096.
Для здiйснення перевiрки використовувались:
-- Статут акцiонерного товариства ;
-- Виписка з єдиного державного реєстру юридичних осiб та фiзичних осiб – пiдприємцiв, серiя ААВ № 099076;
-- Довiдка АА № 530190 з єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України (ЄДРПОУ);
-- Довiдки про вiдкриття рахункiв в банку;
-- Головна книга за 2013 рiк;
-- Розшифровка основних засобiв в розрiзi груп та первинної вартостi з накопиченим
зносом;
-- Реєстр дебiторської та кредиторської заборгованостi за термiном виникнення;
-- Консолiдований баланс (Звiт про фiнансовий стан), форма №1-К станом на 31.12.2013року;
-- Консолiдований звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд), форма № 2-К за 2013 рiк;
-- Консолiдований звiт про рух грошових коштiв (за прямим методом) форма №3-К за 2013рiк;
-- Консолiдований звiт про власний капiтал форма № 4-К за 2013 рiк;
-- Примiтки до рiчної звiтностi ПАТ «Маяк» за 2013 рiк за МСФЗ;
-- Наказ № 1 вiд 03.01.2012 р. «Про облiкову полiтику ПАТ «МАЯК» ;
-- Наказ № 323 вiд 18.09.2013 р. «Про проведення рiчної iнвентаризацiї за 2013 рiк»;
Передумова для проведення аудиту – застосування управлiнським персоналом прийнятої концептуальної основи при складаннi фiнансової звiтностi та згода управлiнського персоналу i за потреби керiвних осiб, яких надiлено найвищими повноваженнями на умови проведення аудиту. Консолiдована звiтнiсть ПАТ «Маяк» за 2013 рiк складена у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України та рiшення Наглядової Ради товариства, протокол вiд 30.01.2014 року.
Ми провели аудиторську перевiрку фiнансових звiтiв ПАТ «Маяк», що включають консолiдований баланс станом на 31 грудня 2013 року, а також перевiрку вiдповiдного консолiдованого звiту про фiнансовi результати, консолiдований звiт рух грошових коштiв за рiк, консолiдований звiт про власний капiтал, примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за рiк, що минув на зазначену дату.
Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом та загального представлення фiнансових звiтiв за 2013 рiк.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансовi звiти.
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання фiнансової звiтностi вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку МСБО та Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi МСФЗ i такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi що не мiстить суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки, не мiстить наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту та iншою iнформацiєю що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку разом з фiнансовою звiтнiстю, невiдповiдного використання управлiнським персоналом припущення про безперервнiсть дiяльностi емiтента цiнних паперiв на основi проведеного фiнансового аналiзу дiяльностi емiтента у вiдповiдностi з вимогами МСА №200 «Загальнi цiлi незалежного аудитора та проведення аудиту вiдповiдно до мiжнародних стандартiв аудиту».
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює:
- розробку, впровадження та застосування внутрiшнього контролю щодо пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки;
-вибiр та застосування вiдповiдних принципiв бухгалтерського облiку, облiкової полiтики;
- подання облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам;
Управлiнським персоналом застосовано прийняту концептуальну основу загального призначення фiнансової звiтностi достовiрного подання.
Вiдповiдальнiсть аудитора.
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо фiнансових звiтiв на пiдставi аудиторської перевiрки. Дана аудиторська перевiрка проводиться у вiдповiдностi до норм Закону України в новiй редакцiї «Про аудиторську дiяльнiсть» № 140-V вiд 14.09.2006 р.
та Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог та вiдповiдного планування i виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi , що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Опис обсягу аудиторської перевiрки.
В ходi даної перевiрки аудитор керувався законодавством України в галузi господарської дiяльностi та оподаткування, встановленим порядком ведення бухгалтерського облiку i складання фiнансової звiтностi, Мiжнародними стандартами аудиту.
Аудит включає виконання аудиторських процедур для одержання аудиторських доказiв щодо сум та розкриття їх у фiнансових звiтах, також включає i оцiнку облiкової полiтики, коректнiсть облiкових оцiнок управлiнським персоналом та загального представлення фiнансових звiтiв.
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально – ордернiй системi
рахiвництва вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку, та вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 16.07.1999 року № 996-XIY та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Рiчна фiнансова звiтнiсть за 2013 рiк складена вiдповiдно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» та Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ). Фiнансова звiтнiсть складена та подана у нацiональнiй валютi України ( гривнi) станом на 31.12.2013 року.
Сукупнiсть принципiв, методiв i процедур , що використовувались товариством для складання i подання фiнансової звiтностi вiдповiдають наказу про облiкову полiтику пiдприємства . Положення наказу про облiкову полiтику використовувались товариством на протязi звiтного перiоду без змiн.
Данi форм квартальної фiнансової звiтностi товариства вiдповiдають даним синтетичного та аналiтичного облiку та Головнiй книзi.
Ми вважаємо, що отриманi аудиторськi докази є достатньою та вiдповiдною основою для висловлення аудиторської думки.
Пiдставою для висловлення умовно – позитивної думки є проведенi аудиторськi процедури пiд час проведення перевiрки. Аудитор не спостерiгав за iнвентаризацiєю наявних запасiв товариства станом на 31 грудня 2013 року, оскiльки ця дата передувала датi укладення договору на проведення аудиторської перевiрки. Через характер облiкових запасiв товариства ми не мали змоги пiдтвердити кiлькiсть запасiв за допомогою iнших аудиторських процедур. Станом на 31 грудня 2013 року, на балансi товариства рахується дебiторська заборгованiсть, в тому числi за строками непогашення бiльше одного року. що дає пiдставi для висловлення умовно – позитивної думки.
Умовно – позитивна думка.
На думку аудитора, фiнансовi звiти справедливо та достовiрно вiдображають фiнансовий стан ПАТ «Маяк» станом на 31.12.2013р., а також результат дiяльностi та рух
грошових коштiв згiдно з Мiжнародними стандартами бухгалтерського облiку та вiдповiдають вимогам Законiв України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi», «Про цiннi папери i фондовий ринок», «Про господарськi товариства» та iнших нормативних актiв, що регулюють дiяльнiсть учасникiв фондового ринку. Ми провели аудиторську перевiрку згiдно з Мiжнародними стандартами аудиту № 700 «Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», № 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», № 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора». Цi стандарти зобов’язують нас планувати i здiйснювати аудиторську перевiрку з метою одержання обґрунтованої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень. Аудит включає перевiрку шляхом тестування доказiв, якi пiдтверджують суми та розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах. Аудиторська перевiрка включає також оцiнку застосованих принципiв бухгалтерського облiку й суттєвих попереднiх оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнку загального подання фiнансових звiтiв.
Розкриття iнформацiї за видами активiв:
Основнi засоби
Основнi засоби товариства враховуються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до МСБО 16 «Основнi засоби». Основними засобами визначаються матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше одного року, первинна вартiсть яких визначена по вартостi бiльше 2500 грн, використовуються в процесi виробництва, надання послуг здачi в оренду iншим суб’єктам господарювання, також для здiйснення адмiнiстративних та соцiальних функцiй товариства.
Основнi засоби товариства облiковуються по об’єктах та класифiкуються по окремих класах.
ПАТ «Маяк» контролює активи у виглядi основних фондiв, первiсна вартiсть яких станом на дату балансу становить 47711 тис. грн.; сума зносу – 24777 тис. грн., залишкова вартiсть – 22934 тис. грн.
Основнi засоби оцiненi в балансi по фактичним витратам (за собiвартiстю) з урахуванням накопиченого зносу, що вiдповiдає вимогам Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 16 «Основнi засоби». Дооцiнка, уцiнка основних засобiв протягом звiтного перiоду не проводилась.
Нематерiальнi активи
Станом на 31.12.2013року на балансi товариства по первiснiй вартостi облiковуються нематерiальнi активи на суму 4 тис. грн., сума накопиченої амортизацiї становить – 2 тис. грн., залишкова вартiсть – 2 тис. грн. Облiк нематерiальних активiв ведеться у вiдповiдностi до вимог Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 38 «Нематерiальнi активи».
Придбанi нематерiальнi активи зараховано на баланс товариства за первiсною вартiстю (вартiстю придбання), нарахування амортизацiї проводиться прямолiнiйним методом. Переоцiнка нематерiальних активiв не проводилась.
На дату балансу сума незавершених капiтальних iнвестицiй (рах.15 «Капiтальнi iнвестицiї) становить – 586 тис. грн.
Фiнансовi iнвестицiї.
Станом на 31 грудня 2013 року на балансi пiдприємства облiковуються фiнансовi iнвестицiї за методом участi в капiталi iнших пiдприємств в сумi - 9250 тис. грн.
Товариством iнвестовано в Статутний капiтал ТОВ Лоск «Маяк» - 592,2 тис. грн., ТОВ КСК «Маяк ЛТД» - 4517,6 тис. грн., ТОВ ТКЕ Маяк - 2029,9 тис. грн., ДП ЖЕК «Маяк» - 8,4 тис. грн., ДП «Будiвельник - Маяк» - 45,8 тис. грн., ДП «Автомобiлiст – Маяк» - 43,6 тис. грн., ДП «ТКЕ Маяк» - 11 тис. грн., ДП «ЗЕФ Маяк» - 2001,9 тис., всього 9250 тис. грн.
Фiнансовi iнвестицiї первiсно оцiненi i вiдображенi в бухгалтерському облiку за собiвартiстю придбання у вiдповiдностi до вимог МСБО 39 «Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка».
Дебiторська заборгованiсть.
Дебiторська заборгованiсть - це договiрнi вимоги, пред’явленi покупцям i iншим особам на отримання грошових коштiв, товарiв або послуг. З метою фiнансової звiтностi дебiторська заборгованiсть класифiкується як поточна – отримання очiкується протягом поточного року або операцiйного циклу, та довгострокова, яка не може бути класифiкована як поточна.
Дебiторська заборгованiсть класифiкується як торгова дебiторська заборгованiсть, що виникла за реалiзованi в ходi здiйснення господарської дiяльностi товари, роботи та послуги i iнша дебiторська заборгованiсть. Визнання дебiторської заборгованостi здiйснюється по справедливiй вартостi реалiзованих активiв, виконаних робiт, наданих послуг. У звiтному роцi списано безнадiйної дебiторської заборгованостi 162 тис. грн..
Дебiторська заборгованiсть визнана на пiдприємствi активом , тому що iснує ймовiр- нiсть отримання майбутнiх економiчних вигiд i її сума достовiрно визначена на дату балансу. Поточна дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги включена до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю i складає станом на 31.12.2013 року – 19087 тис. грн. Дебiторська заборгованiсть за виданими авансами складає – 725 тис. грн., за розрахунками з бюджетом – 705 тис. грн., в тому числi з податку на прибуток – 634 тис. грн.., iз внутрiшнiх розрахункiв – 1817 тис. грн., iнша поточна дебiторська заборгованiсть – 847 тис. грн.
Запаси
Товарно – матерiальнi цiнностi ( сировина, основнi та допомiжнi матерiали, паливо, запаснi частини та iнше) для цiлей бухгалтерського облiку вiдображенi в балансi вiдповiдно до Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 2 «Запаси» за фактичною собiвартiстю. Одиницею запасiв в бухгалтерському облiку є їх найменування.
Станом на 31.12.2013 р. сума запасiв становить 28678 тис. грн., в тому числi: виробничi запаси - 6515 тис. грн., незавершене виробництво - 3813 тис. грн.., готова продукцiя – 17834 тис. грн., товари – 516 тис. грн. Переоцiнка, уцiнка запасiв протягом звiтного року не проводилась.
Придбанi запаси зарахованi на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю, при цьому
запаси придбанi за плату зарахованi на баланс по собiвартостi придбання, вибуття запасiв проводиться по середньозважувальнiй собiвартостi.
Грошовi кошти
Грошовi кошти товариства включають грошовi кошти в банках, наявнi грошовi кошти в касах та їх еквiваленти не обмеженi у використанi.
Залишок грошових коштiв та їх еквiваленти в нацiональнiй валютi станом на дату складання фiнансової звiтностi становить 1619 тис. грн.
Облiк касових операцiй здiйснюється вiдповiдно до «Положення про проведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi», затвердженого постановою Правлiння НБУ вiд 15.12.2004року № 637 зi змiнами та доповненнями.
Сума iнших оборотних активiв на дату балансу становить – 3239 тис. грн.
Розкриття iнформацiї про зобов`язаннями.
Облiк i визнання зобов’язань здiйснюється в товариствi вiдповiдно до МСБО 37.
На дату балансу достовiрно визначена оцiнка зобов’язань i iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигiд у майбутньому внаслiдок їх погашення. Довгострокових зобов’язань не рахується. Поточнi зобов’язання вiдображенi в балансi за сумою погашення. Поточна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги на дату балансу становить 18817 тис. грн., за розрахунками з бюджетом – 1413 тис. грн., зi страхування – 693 тис. грн., з оплати працi – 1519 тис. грн., за одержаними авансами –503 тис. грн., iз внутрiшнiх розрахункiв - 1099 тис. грн.., iншi поточнi зобов’язання – 1507 тис. грн.
Сума короткострокових кредитiв банкiв на дату балансу становить – 11759 тис. грн.
Розкриття iнформацiї про вiдповiднiсть розмiру Статутного капiталу установчим документам.
На дату перевiрки у вiдповiдностi до Статуту товариства заявлений та повнiстю сплачений Статутний капiтал становить – 150412,5 грн i подiлений на 3008250 простих акцiй, номiнальною вартiстю – 0,05 грн. На протязi звiтного року змiни Статутного капiталу не проводились, додатковий випуск акцiй не здiйснювався.
Сума Статутного капiталу сплачена приватизацiйними сертифiкатами.
Аналiтичний облiк Статутного капiталу ведеться на балансовому рахунку 40 «Статутний капiтал» за кожним акцiонером.
Капiтал в дооцiнках на дату балансу становить 13035 тис. грн., додатковий капiтал – 10500 тис. грн..
У вiдповiдностi до Статуту, органами управлiння та контролю товариства є:
- Загальнi збори акцiонерiв;
- Наглядова Рада;
- Голова Правлiння;
- Ревiзiйна комiсiя;
Вищим органом товариства є Загальнi збори акцiонерiв.
Права органам управлiння передбачено у Статутi товариства у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України.
Розрахунок визначення вартостi чистих активiв
ПАТ «Маяк » станом на 31.12.2013 р.
1. Пiд вартiстю чистих активiв акцiонерного товариства розумiється величина, яка визначається шляхом вирахування iз суми активiв, прийнятих до розрахунку, суми його зобов’язань, прийнятих для розрахунку.
2. До складу активiв, якi приймаються до розрахунку, включаються:
2.1. Необоротнi активи ( тис. грн.): 32 772
- нематерiальнi активи (залишкова вартiсть) 2
- незавершенi капiтальнi iнвестицiї 586
- основнi засоби ( залишкова вартiсть) 22 934
- довгостроковi фiнансовi iнвестицiї 9250
- iншi фiнансовi iнвестицiї ---
- довгострокова дебiторська заборгованiсть ---
- iншi необоротнi активи, включаючи iншi податковi активи р. ---
2.2.Оборотнi активи 56 717
- запаси 28 678
- векселi одержанi ---
- дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 19087
- за виданими авансами 725
- з бюджетом 705
- iз внутрiшнiх розрахункiв 1817
- iнша поточна дебiторська заборгованiсть 847
- грошовi кошти 1619
- iншi оборотнi активи 3239
3. До складу зобов’язань, що приймаються до розрахунку, включаються:
3.1.Довгостроковi зобов’язання ---
3.2. Поточнi зобов’язання i забезпечення всього 37310
- короткостроковi кредити банкiв 11759
поточна кредиторська заборгованiсть за:
- товари, роботи, послуги 18817
- розрахунками з бюджетом 1413
- зi страхування 693
- розрахунками з оплати працi 1519
- одержаними авансами 503
- iз внутрiшнiх розрахункiв 1099
- iншi поточнi зобов’язання 1507
4. Вартiсть чистих активiв проводиться за формулою:
Чистi активи = (2.1+2.2) – (3.1+3.2) 52179 = ( 32772 +56717) – 37310
Сума Статутного капiталу ПАТ « Маяк» станом на 31.12.2013 року становить 150 тис. грн., сума вартостi чистих активiв бiльша i на дату балансу становить 52179 тис. грн., що вiдповiдає п.3 ст.155 Цивiльного кодексу України.
Розкриття iнформацiї щодо обсягу чистого прибутку.
Згiдно представленої фiнансової звiтностi за 2013 рiк:
-- чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї ( товарiв, робiт, послуг) -- 130740 тис. грн;
-- собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг ) -- 116212 тис. грн;
-- валовий прибуток -- 14528 тис. грн;
-- iншi операцiйнi доходи -- 4935 тис. грн.;
-- адмiнiстративнi витрати -- 10716 тис. грн;
-- витрати на збут -- 5199 тис. грн.;
-- iншi операцiйнi витрати -- 5385 тис. грн;
-- фiнансовi результати вiд операцiйної дiяльностi (збиток) -- 1837 тис. грн;
-- iншi фiнансовi доходи -- 49 тис. грн.;
-- iншi доходи -- 70 тис. грн.;
-- фiнансовi витрати -- 4414 тис. грн.;
-- iншi витрати -- 352 тис. грн.;
-- витрати з податку на прибуток -- 555 тис. грн.;
-- фiнансовий результат вiд звичайної дiяльностi (збиток) -- 7039 тис. грн.;
Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) i iнших активiв досто-
вiрно визначена на пiдприємствi вiдповiдно до Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 18 «Дохiд». Визначенi доходи вiд звичайної дiяльностi класифiкованi в бухгалтерському облiку за такими групами:
-- чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг);
-- iншi операцiйнi доходи;
-- iншi фiнансовi доходи;
-- iншi доходи;
Валовий дохiд для цiлей оподаткування , тобто загальна сума доходу пiдприємства як
платника податку на прибуток вiд усiх видiв дiяльностi, отриманого протягом року у грошовiй або матерiальнiй формi визначена вiдповiдно до Податкового кодексу України.
По даних бухгалтерського облiку фiнансовий результат товариства за 2013 рiк становить 7039 тис. грн. збитку.
Розкриття iнформацiї про дiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово – господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 Закону України «Про цiннi папери та фондовий ринок».
Протягом звiтного року вiдбулися змiни складу посадових осiб емiтента. Повiдомлення розмiщено у стрiчцi новин 29.04.2013р., 02.08.2013 р. та 02.09.2013 року i в Бюлетенях «Вiдомостi НКЦПФР» № 82 вiд 29.04.2013 року, № 144 вiд 05.08.2013 року i №164 вiд 03.09.2013р., також повiдомлення розмiщено на сторiнцi в мережi Iнтернет. Дана iнформацiя розмiщена у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України.
Iнформацiя про осiб, якi володiють 10% та бiльше акцiй емiтента.
1. Кузнецов Петро Дмитрович: кiлькiсть акцiй – 1 468 597 шт., що складає 48,818 % вiд загальної кiлькостi акцiй у Статутному капiталi товариства.
2. Кузнецова Вiкторiя Петрiвна: кiлькiсть акцiй – 317 315 шт., що складає 10,548 % вiд загальної кiлькостi акцiй у Статутному капiталу товариства.
Аналiз показникiв фiнансового стану
ПАТ « МАЯК» станом на 31.12.2013р.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
№ п/п Показники Формула розрахунку ПОКАЗНИКИ Норматив
показника на 31.12.12р. на 31.12.13р.
_____________________________________________________________________________
1. Коефiцiєнт ряд 1165 ф.1
абсолютної ------------------- 0,116 0,044 0,25 – 0,5
лiквiдностi ряд 1695 ф.1
Даний коефiцiєнт показує , яка частина поточних зобов’язань може бути погашена
негайно. Нормативне значення коефiцiєнта абсолютної лiквiдностi повинно бути не
меншим 0,25– 0,5, фактично - 0,044, що свiдчить про неспроможнiсть негайного погашення короткострокових зобов’язань.
2. Коефiцiєнт ряд 1195 ф.1
загальної ------------------- 2,104 1,521 1,0 – 2,0
лiквiдностi ряд 1695 ф.1
( коеф. покриття)
Коефiцiєнт покриття дає загальну оцiнку лiквiдностi активiв , показуючи скiльки
гривень поточних активiв товариства припадає на одну гривню поточних зобов'язань. Критичне значення коефiцiєнта покриття прийняте рiвним 1, фактично – 1,521, що свiдчить про можливiсть пiдприємства погашати поточнi зобов'язання.
3. Коефiцiєнт ряд 1495 ф.1
фiнансової ------------------ 0,716 0,583 0,25 – 0,5
стiйкостi ряд 1300 ф.1
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi показує питому вагу власного капiталу в загальнiй
сумi засобiв, авансованих в його дiяльнiсть. Чим вище значення цього коефiцiєнта, тим
бiльш фiнансово стiйке, стабiльне i незалежне вiд кредиторiв пiдприємство.
4. Коефiцiєнт ряд 1595+ ряд 1695 ф.1
структури капiталу ----------------------------- 0,399 0,715 0,5 - 1,0
( фiнансування) ряд 1495 ф.1
Даний коефiцiєнт характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучення засобiв. Пiдвищення показника свiдчить про збiльшення залежностi пiдприємства вiд iнвесторiв i кредиторiв, тобто про деяке послаблення фiнансової стiйкостi.
Дана аудиторська перевiрка проведена незалежною аудиторською фiрмою «ПОСЛУГИ АУДИТУ» , яка здiйснює свою дiяльнiсть на пiдставi свiдоцтва про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 3117 у вiдповiдностi до рiшення Аудиторської Палати України № 118 вiд 26 грудня 2002 р., термiн чинностi Свiдоцтва продовжено на пiдставi рiшення Аудиторської Палати України вiд 01.11.2012 року №260/3 до 01.11.2017 року., Свiдоцтва про вiдповiднiсть системи контролю якостi, видане на пiдставi рiшення АПУ вiд 19.12.2013 року № 286/4. Код ЄДРПОУ – 32258060.
Основнi вiдомостi про умови договору.
Перевiрка фiнансової звiтностi, поданих для аудиту бухгалтерських документiв та iншої iнформацiї, щодо фiнансово – господарської дiяльностi публiчного акцiонерного товариства «МАЯК» проведена у вiдповiдностi до повноваження на її здiйснення згiдно з договором № 04/04 вiд 11.04 2014 р.
Перевiрку розпочато 11 квiтня та закiнчено 22 квiтня 2014 року.
Даний аудиторський висновок складено у трьох примiрниках.
Аудиторський висновок складено вiдповiдно до вимог Законiв України «Про цiннi папери та фондовий ринок », «Про аудиторську дiяльнiсть», «Про акцiонернi товариства», Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, а також рiшення Аудиторської палати України «Про порядок застосування в Українi Стандартiв аудиту та етики Мiжнародної федерацiї бухгалтерiв» з врахуванням вимог Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, затвердженого рiшенням ДКЦПФР вiд 29.09.2011р. № 1360.
Директор – аудитор
АФ «ПОСЛУГИ АУДИТУ»
Сертифiкат А № 004491 О.I ЛЯШЕНКО
22 квiтня 2014 року
д/н д/н д/н |
|