ПРАТ “ВІННИЦЬКИЙ ЗАВОД "МАЯК”

Код за ЄДРПОУ: 14307771
Телефон: (0432) 51-15-11, 55-17-26, 55-17-29
e-mail: vikadriv@ukr.net
Юридична адреса: 21029, Україна, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 105
 
Дата розміщення: 22.05.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Вiдкрите акцiонерне товариство "Маяк" засновано вiдповiдно до рiшення Мiнiстерства машинобудування, вiйськово-промислового комплексу i конверсii Украiни (наказ №1394 вiд 31.10.94) шляхом перетворення державного пiдприємства "Вiнницький завод "Маяк" у ВАТ "Маяк" вiдповiдно до Указу Президента Украiни вiд 15.06.93 р. №210/93 "Про корпоратизацiю пiдприємств " та "Положення про порядок корпоратизацii", затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв вiд 05.07.93 р. № 508. Згiдно Статуту ВАТ "Маяк" статутний фонд Товариства становив 150412,5 гривень (зареєстровано 13.12.94 р.), який не змiнювався станом на 31.12.2010 рiк. В 1998 роцi процес приватизацii був завершений i акцiонерне товариство отримало свiдоцтво про власнiсть.
Основним видом дiяльностi ВАТ "Маяк" є виробництво електронно-обчислювальних машин та iншого устаткування для оброблення iнформацiї.
29.04.2011 р. з метою приведення дiяльностi товариства у вiдповiднiсть до вимог Закону України "Про акцiонерi товариства", змiнено найменування Вiдкрите акцiонерне товариство "МАЯК" на Публiчне акцiонерне товариство "МАЯК".
Злиття, подiлу, перетворення, видiлу в звiтному перiодi не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; ПАТ "Маяк" складається з головного пiдприємства та дочiрнiх пiдприємств. Чисельнiсть працюючих 647 чоловiк. Очолює ПАТ "Маяк" голова правлiння - генеральний директор, якому пiдпорядкованi:
1. Адмiнiстрацiя головного пiдприємства.
2. Директора дочiрних пiдприємств.
Згiдно рiшення загальних зборiв у рiзнi часи на ПАТ "Маяк" створено 5 дочiрнiх пiдприємств, що значно розширило поле дiяльностi, зменшило витрати та дозволило в складний час заробляти прибуток окремими пiдроздiлами. ПАТ "Маяк" здiйснило внески у статутнi фонди вищеназваних пiдприємств основними засобами для створення цiлiсного майнового комплексу в обмiн на корпоративнi права. Дочiрнє пiдприємство "Теплокомуненерго "Маяк" - здiйснює дiяльнiсть на внутрiшньому ринку по виробництву та продажу тепла. Фiрма має котельню, яка опалює мiкрорайон "Вишенька". Мiсцезнаходження - м.Вiнниця, вул. Порика,28. Частка материнської компанiї в статутному фондi складає 100%. Кiлькiсть працюючих - 147 чоловiк. Дочiрнє пiдприємство зовнiшньоекономiчна фiрма "Маяк" - займається експортно-iмпортними торговельними операцiями та здiйснює маркетинговi дослiдження. Фiрма продає продукцiю товариства в країни ближнього та дальнього зарубiжжя, а також закуповує комплектуючi для її виробництва. Мiсцезнаходження - м.Вiнниця, вул. Хмельницьке шосе,145. Частка материнської компанiї в статутному фондi складає 100%. Кiлькiсть працюючих - 15 чоловiк. Дочiрнє пiдприємство "Автомобiлiст-Маяк" - надає транспортнi послуги, виконує ремонт та утриманнятранспортних засобiв. Мiсцезнаходження - м.Вiнниця. Частка материнської компанiї в статутному фондi складає 100%. Кiлькiсть працюючих - 2 чоловiки. Дочiрнє пiдприємство "Будiвельник - Маяк" - виконує загальнобудiвельнi роботи. Мiсцезнаходження - м.Вiнниця, Хмельницьке шосе,145. Частка материнської компанiї в статутному фондi складає 100%. Кiлькiсть працюючих - 1 чоловiк. Дочiрнє пiдприємство "ЖЕК Маяк" - надає комунальнi послуги населенню. Має на обслуговуваннi гуртожиток Мiсцезнаходження - м.Вiнниця, вул.В.Порика,43 . Частка материнської компанiї в статутному фондi складає 100%. Кiлькiсть працюючих - 24 чоловiк.
Представництв, фiлiй та iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв немає. Змiн в органiзацiйнiй структурi емiтента у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова кiлькiсть працюючих штатного складу з сумiсниками за 2013 рiк склала – 647 чол.
У порiвняннi з 2012 роком середньооблiкова чисельнiсть працюючих зменшилась на 84 чоловiки. Плиннiсть кадрiв зумовлена звiльненням тимчасово працюючих працiвникiв i складає 13%.
У 2013 роцi на завод було прийнято:
- учнiв 49 чоловiк з яких залишилось працювати 20 чоловiк;
- студентiв для проходження практики 40 чоловiк – залишився працювати 1 чоловiк.
Сума оплати працi учнiв та студентiв за час навчання на виробництвi за 2013 рiк склала 60,7 тис.грн.
Коефiцiєнт завантаженостi промислово-виробничого персоналу в 2013 роцi в середньому складає 75 %.
Продуктивнiсть працi на 1 працюючого в 2013 роцi збiльшилась на 18,5% проти 2012 року, причиною стало зростання обсягiв виробництва.
Водночас iз зростанням обсягiв виробництва у 2013 роцi на 17,4% збiльшився фонд заробiтної плати у порiвняннi до 2012 року.
Середньомiсячна заробiтна плата 1 працюючого по пiдприємству у порiвняннi до 2012 року збiльшилась i складає:
- 2012 рiк – 2134,8 грн.,
- 2013 рiк – 2832,6 грн.
Рiст зарплати зумовлений тим, що з 01.05.2013р. на пiдприємствi була пiдвищена зарплата основним вiдрядникам до 30%, вiдрядникам допомiжного виробництва до 20%. А з 01.07.2013р. також пройшло пiдвищення зарплатнi службовцям та погодинникам до 20%.
Мiнiмальна заробiтна плата на пiдприємствi з 960 грн. була пiдвищена до 1147 грн., а з 01.12.2013р. i по даний час складає 1218 грн.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не веде спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду до Товариства не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально - ордернiй системi
рахiвництва вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку, та вимог Закону України <Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi> вiд 16.07.1999 року № 996-XIY та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Рiчна фiнансова звiтнiсть за 2013 рiк складена вiдповiдно до вимог Закону України <Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi> та Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ). Фiнансова звiтнiсть складена та подана у нацiональнiй валютi України ( гривнi) станом на 31.12.2013 року.
Сукупнiсть принципiв, методiв i процедур , що використовувались товариством для складання i подання фiнансової звiтностi вiдповiдають наказу про облiкову полiтику пiдприємства. Положення наказу про облiкову полiтику використовувались товариством на протязi звiтного перiоду без змiн.

Нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється на пiдприємствi за податковим методом, тобто за нормами амортизацiї за ставками передбаченими ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" вiд 22.05.1997р. за № 283/ВР зi змiнами та доповненнями в розрiзi окремих iнвентарних об'єктiв, що вiдповiдає п. 26 П(С)БО 7 "Основнi фонди" та обраної пiдприємством облiкової полiтики.
Товарно - матерiальнi цiнностi ( сировина, основнi та допомiжнi матерiали, паливо, запаснi частини та iнше) для цiлей бухгалтерського облiку вiдображенi в балансi вiдповiдно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси" зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20.10.1999 року № 246. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв на пiдприємствi є їх найменування. Придбанi запаси зарахованi на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю, при цьому запаси придбанi за плату зарахованi на баланс по собiвартостi придбання. Списання товарно - матерiальних цiнностей на витрати пiдприємства протягом звiтного перiоду здiйснюється згiдно наказу про облiкову полiтику методом нормативних затрат, що вiдповiдає вимогам П (С) Б О 9 "Запаси". При продажi запасiв оцiнка їх здiйснюється за методом - цiни продажу. На дату балансу запаси вiдображенi i оцiненi в бухгалтерському облiку i звiтностi за чистою вартiстю реалiзацiї, що вiдповiдає п.24 П(С)БО 9 "Запаси", та прийнятою на пiдприємствi облiковою полiтикою.

Станом на 31 грудня 2013 року на балансi пiдприємства облiковуються фiнансовi iнвестицiї за методом участi в капiталi iнших пiдприємств в сумi - 9250 тис. грн.
Товариством iнвестовано в Статутний капiтал ТОВ Лоск <Маяк> - 592,2 тис. грн., ТОВ КСК <Маяк ЛТД> - 4517,6 тис. грн., ТОВ ТКЕ Маяк - 2029,9 тис. грн., ДП ЖЕК <Маяк> - 8,4 тис. грн., ДП <Будiвельник - Маяк> - 45,8 тис. грн., ДП <Автомобiлiст - Маяк> - 43,6 тис. грн., ДП <ТКЕ Маяк> - 11 тис. грн., ДП <ЗЕФ Маяк> - 2001,9 тис.
На дату балансу фiнансова iнвестицiя дорiвнюють справедливiй вартостi за якою вона вiдображена в балансi, що вiдповiдає вимогам п.8 П(С)БО 12 "Фiнансовi iнвестицiї".
Цiнних паперiв за звiтний перiод придбано не було.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; На сьогоднiшнiй день, ПАТ „Маяк” являється одним з найкрупнiших виробничих пiдприємств у Вiнницькiй областi. Поєднав традицiї оборонного пiдприємства та передових технологiй iз сучасним дизайном, починаючи з 1997 року пiдприємство займається розробкою та виготовленням широкого асортименту продукцiї, в тому числi як основного – високоякiсних електричних нагрiвальних приборiв: маслонаповненi електрорадiатори, електроконвектори, тепловентилятори, тепловi завiси, iнфрачервонi обiгрiвачi, побутовi електроплитки, зварювальнi апарати iнвертованого типу, побутовi iнкубатори та мiдно-алюмiнiєвi радiатори водяного опалення. Вся продукцiя заводу випускається пiд зареєстрованою торговою маркою „Термiя”. Пiдприємство встановлює гарантiйний строк на всi вироби – 3,5 роки. Вся продукцiя сертифiкована в системi УКРСЕПРО (Україна) та РОСТЕСТА (Росiя).
Крiм основних видiв продукцiї, частка яких в загальному обсязi виробництва складає близько 75 - 82 %, значну увагу на пiдприємствi придiляється випуску та продажу всесезонних товарiв, таких як:
- радiатори для водяного опалення (153 моделi) можуть використовуватись в системах iндивiдуального та централiзованого опалення житлових будинкiв та виробничих примiщень;
- електричнi опалювальнi котли потужнiстю 4,5; 6,0; 9,0 кВт, призначенi для роботи в системах водяного опалення. Цi моделi котлiв забезпечують високий тепловий комфорт i точне регулювання температури. Низька iнвестицiйна вартiсть цих моделей котлiв сприяє їх використанню в тих мiсцях, де немає газової проводки, або в будiвлях якi використовуються тiльки перiодично;
- водонагрiвачi акумуляцiйнi побiчного нагрiву об’ємом 300л; 500л; 800л., призначенi для економiї витрат на теплову енергiю i використовуються як в системах гарячого водопостачання, так i в системах опалення. Цi пристрої являють собою добре теплоiзольовану ємкiсть призначену для запасу теплової енергiї в перiод часу коли мається її надлишок, з подальшою вiддачею її споживачу.
- тепловi насоси „Повiтря-Вода” потужнiстю 4,8; 9,8; 14,5; 19,5 кВт., призначенi для роботи в якостi економiчного та енергозберiгаючого джерела тепла в системах гарячого водопостачання та опалення.
По пiдсумками роботи за 2013 рiк пiдприємство виробило продукцiї 95,6 млн.грн. проти 77,3 млн.грн. в 2012 роцi, обсяги промислового виробництва збiльшились на 18,5%. Реалiзовано продукцiї в 2013 роцi 88,0 млн.грн., реалiзацiя зменшилась на 7,5% проти минулого року. Причиною є великi залишки продукцiї на складi на 01.01.2013року – 26,5млн.грн., зменшення попиту i вiдсутнiсть нових оптових споживачiв.
Питома вага реалiзацiї продукцiї на експорт в країни СНГ в 2013роцi склала 33,8% проти 26,2% в 2012роцi ( збiльшилась на 7,6%). Найбiльшу частку займає експорт продукцiї до Росiї – 28,4%, Бiлорусь – 4,1%, iншi країни (Молдова, Прибалтика, Грузiя, Киргистан ) – 1,4%.
Також проводиться робота по налагодженню поставок до держав Євро Союзу, зокрема Польщу, Чехiю, Словаччину та iнших країн .

Випуск продукцiї по номенклатурi
№ Назва виробiв 2013 рiк(шт.)
1 Електроконвектори 282483
2 Електроплитки 81627
3 Конвектори стальнi опалювальнi 5362
4 Тепловi пушки 11589
5 Iнфрачервонi обiгрiвачi 3615
6 Електрорадiатори маслянi 17124
7 Агрегати повiтряно-опалювальнi 2кВт – 12кВт (тепловентилятори) 5879
8 Радiатори бiметалевi для опалення 3376
9 Тепловi завiси 1138
10 Електрокотли 1750

В 2013 роцi освоїли i почали серiйне виробництво нових виробiв: - електрокотли опалювальнi проточнi настiннi «економ класу» зi стальним теплообмiнником потужнiстю 3,2кВт (з 01.06.2013 р. випуск склав 39шт.);
- електрокотли опалювальнi проточнi настiннi класу «Стандарт» модернiзованої конструкцiї потужнiстю 4,5кВт - 15кВт (з 01.09.2013 р випуск склав 124шт.).

Сировинна база для виробництва знаходиться в Українi: метал -НД "Холдинг" м. Запорiжжя, ПП "Алдi -Стiлл" м. Київ, ТОВ "СIОПТ" м. Київ, масло технiчне ПП "Приорiтет- 1" м. Берислав Херсонська обл., бензин ТзОВ "Гепард" м. Київ, алюмiнiй "Inotal Aluminium Processing" Угорщина.
Для того, щоб пiдвищити конкурентоспроможнiсть своєi продукцii, ПАТ в останнiй час перейшло на комплектуючi iмпортного виробництва - вони дешевше, а, головне, вищої якостi, нiж в Українi. Основнi постачальники комплектуючих: Польща "Inter-Del", Iспанiя "Copreci", Китай "Honest Bell" (термостати для тепло вентиляторiв, радiатори опалювальнi, конвектори); Китай "Ningbo Master Soken"(вимикачi на всi вироби); Гонконг "Kaneta" (сигнальнi лампи для електроплиток, радiаторiв опалювальних та iнших); Нiмеччина "Eichenaner", Китай "Duarhou Cruang" (трубчастi нагрiвачi електричнi для агрегатiв повiтряно-опалювальних); "Termoregolatori Campani" Iталiя (термостати), "Eichenaner spol" Чехiя (нагрiвальнi елементи та конвектори), "Tridonic ATCO" Автрiя (електроклеми та плитки електричнi). Серед вiтчизняних постачальникiв, якi займаюь бiльше 10 вiдсоткiв в загальному об`ємi постачання можна назвати:- м.Вiнниця "Егаско"- м.Вiнниця "Торгтехнiка ПАК"- м.Маковище "Пульс -А"- м.Донецьк "Метiнвест СМЦ"- м.Василькiв "Метсервiс"- м.Київ "Енергохiмсервiс"- м.Київ "Полiгон"У зв'язку з тим, що АТ працює в галузi машинобудування промисловостi, яка значно вiдстає вiд таких розвинутих країн як Японiя, Нiмеччина, Америка, має мiсце необхiднiсть впровадження нових технологiй, направлених на виготовлення конкурентоспроможноi продукцii. ПАТ "Маяк" має конкурентiв в галузi по виробництву масляних електрорадiаторiв, електроконвекторiв. Серед конкурентних товарiв на споживчому ринку слiд вiдмiтити такi торговi марки:- по еклеричним конвекторам "Atlantik", "Noirot", "Thermor" (Францiя) , "Beha", "Nobo" (Норвегiя), "Росс", "Тепломаш" (Україна);- по електричним радiаторам маслонаповненим: "DeLohghi" (Iталiя)"EWT"(Чехiя) "TESY" (Болгарiя) "Element" "Clatronac" "Sharlett" "Verelly"(КНР);- по радiаторам для опалення: "Regulus" (Польща), "Demrad" (Туречина), "Korado" (Чехiя), "Purmo" (Фiнляндiя).Конкурентами в виробництвi теплоенергiї - "Вiнницятеплокомуненрго", по електроплитцi - фiрма "Елна -сервiс" м. Вiнниця. На сьогоднi продукцiя ПАТ "Маяк" по своiм показникам та зовнiшньому вигляду наближається до продукцii провiдних європейських фiрм, але конкурувати на європейському ринку не може, бо дорожче.
Пiдприємство залежне вiд сезонних змiн. Виробництво та реалiзацiя продукцiї збiльшується в осiнньо - зимовий перiод. Iї збут припадає на жовтень-лютий, на перiод холодiв, а весь останнiй час накопичуються необхiднi матерiали, комплектуючi. Працiвники в цей перiод знаходяться у вiдпустках за свiй рахунок, або працюють з неповним навантаженням.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Основних придбань або вiдчужень активiв в перiод в 2009 - 2010 р.р. не було.
В 2011 роцi придбано три грузових автомобiлi. Кошти витрачались на ремонт будiвель та споруд. Велика увага придiлялась ремонту дахiв.
В 2011 роцi була продана земельна дiлянка площею 0,0927 кв.м, частина корпуса №2 площею 0,007 кв.м. На протязi звiтного року списувались застарiлi основнi засоби.
В 2012 роцi придбано всього на 913 тис.грн.
В т.ч.: буд споруди - 701тис.грн. (ремонт будiвель та споруд)
машини i обладнання - 56 тис.грн.
транспорт - 16 тис.грн. (2 автомобiля Газель)
МБП - 137 тис.грн.
iнструмент - 3 тис.грн.

В 2012 роцi було списано основних засобiв всього на суму 609 тис.грн.
В т.ч.: машини i обладнання - 491 тис.грн.
транспорт - 4 тис.грн.
iнструмент - 20 тис.грн.
МБП - 94 тис.грн.
На протязi 2012 року списувались застарiлi станки та обладнання, яке не пiдлягає ремонту.
Незважаючи на складне фiнансове становищем в 2013 роцi пiдприємство витратило 158 тис .грн. на придбання обладнання:
1. Машина мiрного рiзання i загладки дротiв ZDBX-4 – 24,3 тис.грн.
2. Преса для обжимання дротiв з числовим програмним керуванням NCPP-20н 4шт. – 57,1т ис.грн.
3. Компресорна установка SK- 1012011-05 – 11,0 тис.грн.
4. Установка розмотки алюмiнiєвої стрiчки – 12,7 тис.грн.
5. Стелажi важковаговi 7шт. – 17,0 тис.грн.
6. Автопiдйомник – 5,1 тис.грн.
3. Персональнi комп’ютери – 24,0 тис.грн.
На капiтальний ремонт i модернiзацiю обладнання витратили 33 тис.грн.
В 2013 роцi пiдприємство продало обладнання не задiяне в виробництвi на 33,3 тис.грн.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради, членами виконавчого органу, афiлiйованими особами протягом звiтного року не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; ПАТ "Маяк" розмiщений на земельнiй дiлянцi заг. площею 18,7714 га, що розташована за адресою м. Вiнниця, Хмельницьке шосе, 145. Будiвлi виробничого призначення займають площу 58578 кв. м.
Для виробництва продукцiї використовується наступне технологiчне обладнання:
- механозаготiвельне;
- штампувальне;
- зварювальне;
- гальванiчне;
- порошково-фарбувальне;
- пластмасо-ливарне;
- складально-пакувальне.
Продуктивнiсть обладнання вiд 2 сек до 0,5 год.
Середньорiчна виробнича потужнiсть 57852 тис. грн.
Коефiцiєнт використання потужностi 0,92.
Ступiнь зносу - 51,9%, ступiнь використання - 49,1% . Первiсна вартiсть основних засобiв 47711 тис.грн. Сума нарахованого зносу 24777 тис.грн. В 2013 роцi нараховано амортизацiї: будiвлi та споруди 1465 тис. грн., машини та обладнання 466 тис.грн., транспортнi засоби 91 тис. грн., iншi 235 тис. грн.
Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням. Термiн та умови використання основних засобiв вiдповiдають нормам.
Для ефективного використання виробничих та службових примiщень та для поповнення обiгових коштiв, пiдприємство здає в оренду вiльнi примiщення. За 2013 рiк дохiд вiд оренди склав –2263,8 тис.грн.
Орендованими основнi засоби товариство не користується.
Найближчим часом капiтального будiвництва та розширення виробничих потужностей не планується. Екологiчних питань, якi можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства немає.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На дiяльнiсть ПАТ "Маяк" насамперед впливають фiнансово-економiчнi фактори:
-високий податковий тиск;
-недосконалiсть законодавства, яке постiйно змiнюється.
Пiдприємство має високий ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень.
Зменшення обсягiв реалiзацiї продукцiї в 2013 роцi та великi залишки готової продукцiї на складi 23,1 млн.грн. на 01.01. 2014 року погiршило фiнансове становище i пiдприємство в 2013 роцi отримало збиток - 7039 тис.грн.
Сезоннiсть виробляємої продукцiї змушує пiдприємство постiйно користуватися кредитами для закупки матерiалiв та комплектуючих виробiв в Угорщинi, Iталiї, Нiмеччинi, Китаю в першому пiврiччi.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Протягом 2013 року господарсько-фiнансову дiяльнiсть товариства перевiрено 6 разiв по лiнiї державної податкової адмiнiстрацiї, фондiв та iших державних структур.
За результатами перевiрки було нараховано штрафних санкцiй на суму 36,0 тис.грн.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; В звiтному роцi емiсiя акцiй не проводилась. Номiнальна вартiсть акцiй не змiнювалась. Реальний шлях вирiшення проблеми прибутковостi це
-нарощування обсягiв виробництва;
-економiя енерговитрат по газу, електроенергii, води;
-подальше вдосконалення структури управлiння;
-реалiзацiя необоротних та оборотних активiв;
-викуп власних акцiй;
-вивiльнення площ та здача iх в оренду;
-пошуки потенцiйного iнвестора;
-кредити банку пiд розробку нових виробiв, збiльшення обсягiв виробництва несезонної продукцiї.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець року незавершенi контракти на постачання продукцiї, термiн яких закiнчується в 2013 роцi, немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Товариство розробило ряд заходiв, спрямованих на успiшну роботу в 2014 роцi. Це:
1.Збiльшити виробництва в 1,5 рази за рахунок виготовлення:
- електроконвекторiв;
- електроплиток.
2. З допомогою маркетингової дiяльностi збiльшити експорт випускаємоi продукцii в краiни СНД до 35% вiд обсягу випуску.
3.Забезпечити собiвартiсть головноi номенклатури виробiв на рiвнi лiмiтних цiн.
4. Впровадити новi технологiї, технiчнi рiшення, здатнi пiдвищити конкурентоспроможнiсть виготовляємої продукцii на 10%.
5. Забезпечити рiвень незавершеного виробництва протягом року не бiльше 5% вiд об'єму випуску.
6. Знизити дебiторську i кредиторську заборгованiсть на 50% вiд iснуючоi станом на 01.01.2013 р.
7. Полiпшити органiзацiйну структуру управлiння.
8. Пiдвищити рiвень автоматизованої обробки iнформацii на пiдприємствi, впровадити новi технологiї, обчислювальну технiку, программне забезпечення механiзацii та автоматизацii виробництва.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiджень та розробок за звiтний рiк товариство не здiйснювало.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; На пiдприємствi проводилась судово - претензецiйна робота по стягненню боргiв.
Дебiтор Дата позовної Дата рiшення Сума боргу Сума за рiшенням суду за штрафними санкцiями Дата передачi на виконання Стан виконання Причина
Геркон-сервiс 03.12.2012 12.02.2013 17 623,97 грн. 18 164, 24 грн. 18.03.2013 Не виконано Вiдсутнє майно та кошти для стягнення
Енозiс 12.08.2013 02.10.2013 54 303,10 грн. 64 077,66 грн. 28.10.2013 Не виконано Вiдсутнє майно та кошти для стягнення
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Аналiз показникiв фiнансового стану
ПАТ < МАЯК> станом на 31.12.2013р.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
№ п/п Показники Формула розрахунку ПОКАЗНИКИ Норматив
показника на 31.12.11р. на 31.12.12р. на 31.12.13 р.
_____________________________________________________________________________
1. Коефiцiєнт ряд 230 + ряд 240 ф.1
абсолютної ----------------------------- 0,038 0,116 0,044 0,25 - 0,5
лiквiдностi ряд620 + ряд 630 ф.1

Даний коефiцiєнт показує , яка частина поточних зобов’язань може бути погашена негайно. Нормативне значення коефiцiєнта абсолютної лiквiдностi повинно бути не меншим 0,25– 0,5, фактично - 0,044, що свiдчить про неспроможнiсть негайного погашення короткострокових зобов’язань.


2. Коефiцiєнт ряд 260 + ряд 270 ф.1
загальної ----------------------------- 1,715 2,103 1,521 1,0 - 2,0
лiквiдностi ряд 620 + ряд 630 ф.1
( коеф. покриття)
Коефiцiєнт покриття дає загальну оцiнку лiквiдностi активiв, показуючи скiльки гривень поточних активiв товариства припадає на одну гривню поточних зобов'язань. Критичне значення коефiцiєнта покриття прийняте рiвним 1, фактично – 1,521, що свiдчить про можливiсть пiдприємства погашати поточнi зобов'язання.


3. Коефiцiєнт ряд 380 ф.1
фiнансової ------------------------- 0,618 0,715 0,583 0,25 - 0,5
стiйкостi ряд 280 ф.1
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих в його дiяльнiсть. Чим вище значення цього коефiцiєнта, тим бiльш фiнансово стiйке, стабiльне i незалежне вiд кредиторiв пiдприємство.


4. Коефiцiєнт ряд 480+ ряд 620 ф.1
структури капiталу ----------------------------- 0,617 0,398 0,715 0,5 - 1,0
( фiнансування) ряд380 ф.1
Даний коефiцiєнт характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучення засобiв. Пiдвищення показника свiдчить про збiльшення залежностi пiдприємства вiд iнвесторiв i кредиторiв, тобто про деяке послаблення фiнансової стiйкостi.

Iнформацiя про результати фiнансово - господарської дiяльностi емiтента за останнi три роки: за 2011 рiк нерозподiлений прибуток 26514 тис. грн., чистий прибуток - 5731 тис. грн., за 2012 рiк нерозподiлений прибуток 35533 тис. грн, чистий прибуток 1340 тис.грн., за 2013 рiк нерозподiлений прибуток 28494 тис. грн., чистий збиток 7039 тис. грн.